طرح توجیهی تاسیس آموزشگاه فنی و حرفه ای آزاد

 

 طرح توجیهی چیست؟

طرح توجیهی که شاید امروزه زیاد به گوش شما خورده باشد به طور مختصر و مفید می شود گفت همان بررسی و تجزیه و تحلیل و توجیح پذیری موفقیت یک پروژه یا شروع یک فعالیت جدید کاری است و به طور کلی به دنبال امکان سنجی تعیین اندازه قابلیت انجام بودن یک پروژه و میزان سود دهی و اثر بخشی آن پروژه می باشد.

یک طرح توجیهی موفق طرحی است که به سه عامل مهم در شروع یک فعالیت اقتصادی که شامل توجه به بازار محصول و قابلیت اجرا و پیاده سازی فنی طرح و بحث مالی که همان میزان سودآور بودن طرح می باشد توجه نماید.

۱-توجه به بازار محصول قابل ارائه: که باید از جنبه های مختلف، بازار محصول یا محصولات طرح را از نظر عرضه، تقاضا، کمبود، بازار هدف و … را مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار دهد.

۲-توجه به قابلیت اجرا و پیاده سازی طرح: که در این بخش باید به ابعاد مختلف فنی طرح از جمله دانش فنی مورد استفاده(که از رده خارج نباشد)، ظرفیت تولید یا ارائه خدمات، محل اجرای طرح، ماشین آلات و تجهیزات مورد نیاز برای اجرای طرح و چهارچوب اجرائی آن را مورد مطالعه قرار داد ودر آخرباید کل مبلغ سرمایه گذاری اولیه پروژه و سرمایه در گردش مورد استفاده برای انجام پروژه را مشخص کرد.

۳-توجه به بحث مالی: که طرح را از جنبه های مختلف مالی و سودآوری مورد تجزیه و تحلیل بررسی قرار می دهد که این کار با استفاده از نرم افزار کامفار که اطلاعات مورد نیاز خود را از دو قسمت قبل دریافت می کند و به عنوان یک نمونه از این داده ها برای بررسی روی طرح جدید انجام می گیرد.

دانلود طرح توجیهی تاسیس آموزشگاه فنی و حرفه ای آزاد

tarhe tojihi